ISUBÜ Şarkikaraağaç MYO ve Şarkikaraağaç Turizm MYO Kayıt Yerleri ve İşlemleri Hakkında

8Ağustos 2019
by akdenizhibo

2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ), Şarkikaraağaç Meslek Yüksekokulu(MYO) ve Şarkikaraağaç Turizm MYO’ya kayıt yaptırmaya hak kazanan değerli öğrencilerimiz, ISUBÜ ailesine hoşgeldiniz. Şarkikaraağaç’ı tercih ettiğiniz için Akdeniz Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları ve Apartları olarak sizleri tebrik ederiz. Her türlü bilgi ve işlemleriniz için siz değerli öğrencilerimize işletmemiz olarak destek vereceğimizi bilmenizi isteriz. İlçe dışından gelecek siz değerli öğrencilerimizi ve ailelerimizi işletmemizde misafir etmekten mutluluk duyarız.

Kayıt yerleri ve işlemleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

KAYIT TARİHLERİ VE KAYIT YERİ ADRESLERİ
Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylar e-Devlet üzerinden veya kayıt hakkı kazandıkları birime şahsen başvurarak kayıt yaptırabilirler.
“Sağlık Kurul Raporu” ve “Adli Sicil Kaydı” istenen programlarda e-Kayıt yapılamaz. Bu adayların şahsen kayıt yaptırması gerekmektedir. (Bakınız: Kayıt için Gerekli Belgeler 2)

E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT e-Devlet resmi adresi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak e-Hizmetler bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altındaki bölümde Üniversite E-Kayıt seçeneğini seçerek karşınıza gelen ekran üzerindeki adımlar geçilerek e-kayıt işlemini gerçekleştirilebilirsiniz. e-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. “Sağlık Kurul Raporu” ve “Adli Sicil Kaydı” istenen programlarda e-Kayıt yapılamaz. Bu adayların şahsen kayıt yaptırması gerekmektedir. (Bakınız: Kayıt için Gerekli Belgeler 2)

ŞAHSEN KAYIT YAPMAK İSTEYEN ADAYLAR Kayıtlar 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında YKS Yerleştirme belgesinde belirtilen tarih ve yerde şahsen veya noter vekâleti ile yapılacaktır. KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER 1) Öğrenciye ait öğrenim ücretlerinin yatırıldığını gösteren banka dekontu, (Öğrenim ücretlerini bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Halk Bankası şubesine ya da Isparta ilindeki Halk Bankası şubelerine 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Öğrenci Numaranızı banka görevlisine bildirmek suretiyle yatırabilirsiniz). (Yeni Kayıt Yaptıracak

1.Öğretim Öğrencileri Ücret Ödemeyecektir.) Öğrenim ücreti yatırılırken kurumsal tahsilât sistemi kullanılacağından dolayı Yurtiçindeki Tüm Şubelerden havale masrafı talep edilmeyecektir. HALK BANKASI BANKAMATİKLERİNDEN ÖDEME Giriş–>Kurum Ödemeleri–>Harç–>Ödeme Yapacağınız Kurumun Bağlı Bulunduğu İl Plaka Kodu (:32 yazılacak)—>ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER LİSANS—>Öğrenci No girerek Öğrenim Ücretinizi yatırabilirsiniz. ÖĞRENİM ÜCRETLERİ (Yeni Kayıt Yaptıracak 1.Öğretim Öğrencileri Ücret Ödemeyecektir.) ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ (Henüz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenim Ücretlerine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yayımlanmadığı için tabloda geçen yılki ücretler gösterilmektedir.)

2) Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ( önlisans) Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin Bk. 49 SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (önlisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. 2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak). 3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak). 4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.). 5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak. UÇAK TEKNOLOJİSİ (önlisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. 2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

ÖĞRENCİ NUMARASI Öğrenci Bilgi Sistemi https://obs.isparta.edu.tr adresinden “Öğrenci No Öğren” linkini kullanarak TC Kimlik Numaranızı girmek suretiyle öğrenci numaranızı 09 Ağustos 2019 tarihinden itibaren öğrenebilirsiniz. Şifreleriniz TC Kimlik Numaralarınızın Son 8 hanesi olarak atanmıştır. obs.isparta.edu.tr sitesi en iyi 1024 x 768 piksel ekran çözünürlüğü ve Internet Explorer 7.+ ziyaret edilebilir.

DERS KAYITLARI Yeni Kayıt yaptıran öğrenciler dahil tüm öğrencilerimizin 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi https://obs.isparta.edu.tr adresinden DERS KAYDI yapmaları gerekmektedir.

İNGİLİZCE DERSİ MUAFİYET SINAVINA GİRMEK İSTEYEN ADAYLARIN DİKKATİNE Hazırlık sınıfı olmayan programlara kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce 1 (ING-101) ve İngilizce 2 (ING-102) derslerinin muafiyet sınavı 06 Ekim 2019 Pazar günü saat 10:00’dan itibaren oturumlar halinde yapılacaktır. Sınav yeri 04 Ekim 2019 tarihinde üniversitemiz web adresinde https://isparta.edu.tr/ ilan edilecektir. Merkez yerleşkedeki birimlere kayıt yaptıran öğrencilerin 25-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu öğrenci işleri birimine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. İlçe yerleşkelerindeki birimlere kayıt yaptıran öğrencilerin 25- 27 Eylül 2019 tarihleri arasında kayıtlı oldukları okulun öğrenci işleri birimine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Genel
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien